Fabryka narzedzi Sneeboer w czerwcu 2020 roku rozpoczęła starania, aby uczynić swoją produkcję bardziej zrównoważoną. Na całym dachu budynku zostały zamontowane panele slonecze...
Marzysz o pięknym, a zarazem oryginalnym żywopłocie? Strzałem w dziesiątkę może okazać się zielone ogrodzenie z roślin liściastych. Choć są one nieco rzadziej sadzone wzdłuż płotów niż iglaki, to również prezentują się bardzo okazale. Co więcej, oferują Ci rozmaite barwy. Z czego żywopłot liściasty? Oto kilka pomysłów, które pozwolą Ci stworzyć piękne, liściaste ogrodzenie.
Nadchodzi lipiec, a Ty zastanawiasz się jakie prace ogrodowe czekają na Ciebie w tym miesiącu? Okres letni bywa dla roślin bardzo trudny, ze względu na wysokie temperatury. Szczególnie ważne okazuje się podlewanie, nawożenie i pozbycie się tych roślin, które już zdążyły przekwitnąć. Zarówno żywopłot, jak i grządka pełna warzyw i ziół potrzebują Twojej uwagi w tym miesiącu. Dlatego koniecznie sprawdź, jakiego rodzaju prace powinieneś wykonać w lipcu w ogrodzie, aby cieszyć się piękną i zdrową roślinnością.
Zastosowanie iglaków jest ogromne. Obecnie spotkać je można w przestrzeni miejskiej, parkach, skwerach i prywatnych ogrodach. Nic dziwnego! W przeciwieństwie do roślin liściastych są zielone przez cały rok. Można je również dowolnie formować, przez co stają się jeszcze atrakcyjniejsze. Kolejnym ich atutem jest brak spadających jesienią liści, które trzeba zgrabić. Niestety zdarza się, że iglaki są przesuszone, nie rosną i wyglądają brzydko. Najczęściej jest to skutek nieprawidłowej pielęgnacji. Jak dbać o rośliny iglaste? Czy nawożenie iglaków jest trudne? Jakie błędy są często popełniane? Sprawdzamy!
Maj to pierwszy naprawdę ciepły miesiąc roku. Każdy ogród nabiera wówczas kolorów i budzi się do życia. Dla ogrodnika jest to czas wytężonej pracy. Aby cieszyć się pięknym ogrodem, należy w odpowiednim momencie zadbać o konkretne rośliny. Niektóre należy przyciąć, inne wymagają przesadzenia. Wokół delikatnych roślin powinno się spulchnić ziemię. Jak zorganizować maj w ogrodzie? Jak zaopiekować się ogrodem warzywnym?
Zielone pnącza to piękna ozdoba ogrodzenia, która doskonale prezentuje się zarówno na fragmencie, jak i na całej długości płotu. Jedną z roślin, które najlepiej sprawdzają się w tego typu aranżacjach, jest niewątpliwie bluszcz. Jak stworzyć z niego efektowne okrycie dla ogrodzenia? Sprawdź, jak sadzić bluszcz przy płocie, by stał się ładną, wiecznie zieloną ozdobą posesji.
O bukszpanie często mówi się, że jest krzewem idealnym. Roślina nie ma specjalnych wymagań, a jej zielone listki cieszą oko przez cały rok. Co więcej, krzew pasuje do każdego ogrodu, a przy odpowiedniej pielęgnacji może stać się jego prawdziwą ozdobą. Warto jednak pamiętać o jego przycinaniu. Kiedy przycinać bukszpan i jak to robić, by krzew ładnie rósł i wyróżniał się estetycznym kształtem? Oto garść wskazówek, które pomogą Ci zadbać o jego zdrowy i efektowny wygląd.
Ogrodowy ekosystem stanowi ogromne siedlisko wszelkiego rodzaju szkodników, które mogą być istną zmorą dla ogrodników. Dużym problemem są m.in. ślimaki. Na ich atak podatne są niemalże każde rośliny. Te niepozorne mięczaki bardzo często niweczą trud włożony w pielęgnację ogródka bądź zwyczajnie utrudniają skuteczną uprawę, wyrządzając wiele szkód. Walka z nimi nie musi być jednak uporczywa, jeśli zapoznasz się z poniższymi sposobami na ślimaki w ogrodzie.
Podstawowym elementem każdego ogrodu, czy też przydomowego otoczenia jest trawnik. Zwłaszcza po uporczywej, dającej się we znaki zimie, jego odpowiednie przygotowanie może stanowić dla każdego ogrodnika wyzwanie. Wystarczy jednak kilka prostych zabiegów. Po ich zastosowaniu wraz z nadejściem nowej pory roku będziesz mógł się cieszyć z emanującej witalnością, świeżą murawą. Jak zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację trawnika na wiosnę? Poniżej pokażemy Ci, w jaki sposób osiągnąć zamierzony efekt.
Przydomowy ogród to specyficzny ekosystem. Tworzymy go głównie z myślą o sobie, jednak dość szybko zagoszczą w nim również inny bywalcy. Część z nich jest bardzo pożyteczna, dlatego warto je dodatkowo przywabiać. Jakie kwiaty do ogrodu sprawią, że pojawią się w nim pszczoły i kolorowe motyle?
Lubisz rośliny, z których można łatwo stworzyć estetyczne kompozycje kwiatowe? Naucz się, jak pielęgnować wrzosy a twój podziw dla bogactwa tego gatunku szybko nie minie. To piękne rośliny, które występują w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. W jaki sposób o nie zadbać?
Domek szeregowy dla wielu osób stanowi namiastkę życia na wsi. Daje upragnioną przestrzeń wewnątrz mieszkania i odrobinę zieleni na zewnątrz budynku. Sprawdź, jak urządzić mały ogródek, aby maksymalnie wykorzystać niewielki metraż.
Ogród to Twoja pasja? Chcąc dbać o niego z największą starannością, niejednokrotnie staniesz przed trudnymi wyborami, a podjęcie właściwej decyzji będzie wymagało od Ciebie zgłębienia posiadanej wiedzy i zdobycia nowych, rzetelnych informacji. Zwłaszcza w zakresie wyboru narzędzi. Felco czy Niwaki? To, jaki sekator wybrać, może okazać się ogromnym dylematem, także dla profesjonalistów.
Pozornie banalna czynność może okazać się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy! Bez względu jednak na doświadczenie, jakim możesz pochwalić się w zakresie prowadzenia domowego warzywniaka, warto raz jeszcze przypomnieć sobie jak sadzić ziemniaki. W końcu problemy nierzadko pojawiają się o wiele wcześniej niż w momencie wkładania bulwy w ziemię.
Krokusy to kwiaty, które cieszą się wyjątkową sympatią, ponieważ ich kolorowe płatki zwiastują wiosnę. Po szarej zimie dla wielu osób jest to widok, który cieszy oko i napawa optymizmem. Co ciekawe, sceneria ta nie jest zarezerwowana jedynie dla doświadczonych ogrodników – z uprawą tych wdzięcznych kwiatów poradzi sobie niemal każdy! Kiedy sadzić krokusy i jak je pielęgnować, by stały się wiosenną ozdobą na zmęczonym zimą trawniku? Poznaj kilka najważniejszych zasad i terminów!
Tuje, czyli żywotniki to jedne z najpopularniejszych roślin, jakie spotyka się w polskich ogrodach. Ze względu na fakt, że są zielone przez cały rok i wyróżniają się niskimi wymaganiami, bardzo często stosuje się je w żywopłotach. Wiele osób uważa jednak, że rośliny te nie należą do najpiękniejszych, a już z pewnością nie dodają posesji oryginalności. Co zamiast tui sprawdzi się w roli zielonego ogrodzenia? Podpowiadamy, jakie rośliny z powodzeniem zastąpią żywotniki!
W obliczu zmian klimatu, nadmiernie stosowanych środków ochrony roślin, niezliczonej ilości pestycydów i wszędobylskiej chemii, tym bardziej doceniamy produkty naturalnie wyhodowane na swojej działce. Mimo dostępności produktów w każdym sklepie spożywczym czy dyskoncie, coraz bardziej wzrasta popularność domowych upraw podstawowych warzyw – pomidorów, własnych szczypiorków czy pietruszki. Do wyhodowania własnych plonów wystarczy niewielka połać gruntu, odrobina cierpliwości oraz wytrwałej pracy.
Każda roślina ma swoje wymagania i preferencje. Wiele z nich dotyczy podłoża. Jego rodzaj i charakter to aspekty, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i wzrostu upraw. Część z popularnych gatunków potrzebuje ziemi o odczynie kwaśnym. Jak zakwasić glebę, by zapewnić roślinom optymalne warunki? Przedstawiamy kilka praktycznych podpowiedzi, które pomogą Ci uporać się z tym zadaniem!
Lawenda zachwyca barwą, urzeka zapachem i wprowadza do ogrodu wyjątkowy klimat rodem ze słonecznej Prowansji. Co więcej, ma również wiele zastosowań praktycznych i właściwości prozdrowotnych, a jej uprawa nie jest specjalnie wymagająca. Kiedy sadzimy lawendę i jak należy ją pielęgnować? Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci cieszyć się pachnącymi, liliowymi rabatami!
Kolorowe zawilce, popularne tulipany, efektowne jaskry, widowiskowe lilie czy majestatyczne kalie… obfitość kwitnących roślin cebulowych nastraja pozytywnie każdego, kto spojrzy na rabatę w szczycie rozkwitu. By stworzyć cieszące oko kompozycje z roślin cebulowych, nie wystarczy zakup materiału na ostatnią chwilę. Efekty kwitnienia wymagają czasu, a każdy pasjonat ogrodu wie, że czas jest tutaj kwestią kluczową, gdyż rośliny cebulowe należy przygotować już jesienią, by wzeszły do wiosny.
- Wiedza (19)
- Praktyka (21)
- Wydarzenia (7)
- Inspiracje (9)
- Produkty (9)
- Opinie (2)