Produkty

Creamore Mill

Narzędzia ogrodowe i akcesoria Creamore Mill produkowane są w wielkiej Brytanii, w tym samym miejscu od ponad czterdziestu lat. Wyjątkowe, klasyczne wyroby wytwarzane tradycyjnymi metodami, stanowią proste, a zarazem stylowe wsparcie, dla codziennych ogrodniczych starań.

Drewno do produkcji - jeden z najbardziej naturalnych materiałów - pozyskiwane jest ze zrównoważonych, certyfikowanych źródeł. Cały proces produkcyjny odbywa się w jednym miejscu i jest dokładnie nadzorowany. 

Drewniane akcesoria ogrodnicze Creamore Mill (Anglia)

Drewniane etykiety do roślin (20 szt.)

Drewniane etykiety do roślin (20 szt.)
Drewniane etykiety do roślin (20 szt.)

Drewniane etykiety do opisywania roślin w doniczkach i na grządkach. Tabliczki są dość szerokie (3,5 cm), dlatego mieszczą się na nich duże litery i nie trzeba schylać się, by dojrzeć napisy.

7 szt.

24 godziny

7

Producent: Creamore Mill

Dostępność: 7 szt.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.

Pikownik z drewna bukowego

Pikownik z drewna bukowego
Pikownik z drewna bukowego

Klasyczny angielski pikownik wykonany z olejowanego drewna bukowego. Poprzeczne wyżłobienia umieszczone co 1 cal, pozwalają na dobranie odpowiedniej głebokości sadzenia cebulek. Narzędzie produkowane tradycyjnymi metodami - toczone w niewielkim, angielskim warsztacie z długimi tradycjami.

1 szt.

24 godziny

1

Producent: Creamore Mill

Dostępność: 1 szt.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 39,00 zł
szt.

Siewnik ręczny drewniany

Siewnik ręczny drewniany
Siewnik ręczny drewniany

Niewielki, drewniany siewnik w postaci rynienki. Ten zarówno funkcjonalny, jak i zabawny gadżet to doskonały prezent i dla amatora, i dla profesjonalnego ogrodnika. Pocierając kulką po żebrowanym zsypie możemy kontrolować przepływ nasion.

1 szt.

24 godziny

1

Producent: Creamore Mill

Dostępność: 1 szt.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 69,00 zł
szt.

Początki Creamore Mill

Początki marki sięgają roku 1981, kiedy to założyciel - John Buckland - rozpoczął działalność w dawnej pralni, w rodzinnym domu, mając jedynie tokarkę do drewna i garść narzędzi. Szybko zaczęło brakować miejsca, dlatego rodzina przeniosła się do dawnego, zrójnowanego młyna zbożowego Creamore.

To właśnie tam, od ponad czterdziestu lat, odbywa się produkcja drewnianych akcesoriów do domu i ogrodu, wzornictwem i wykonaniem nawiązujących do tradycyjnego rzemiosła. Mimo pewnej mechanizacji, większość pracy nadal wykonywana jest ręcznie, gwarantując wysoką jakość i niepowtarzalny styl. 

Drewno - naturalny materiał

Do produkcji akcesoriów ogrodowych używane jest sezonowane lub suszone drewno z tartaków w Wielkiej Brytanii. Najczęściej używane gatunki to dąb, buk i sekwoja. Creamore Mill stara się wybierać tylko te gatunki drewna, które są powszechnie dostępne ze zrównoważonych źródeł, z dobrze zarządzanych lasów w Skandynawii, Ameryce Północnej i Europie. Creamore Mill spełnia wymogi EUTR (przepisy UE dotyczące drewna), a dostawcy posiadają akredytację FSC i PEFC.  


Produkty Creamore Mill są projektowane i wytwarzane w warsztacie w Shropshire. Inspiracją są tradycyjne narzędzia i sprzęty, który służyły ludziom od wieków. Projekty są chronione prawem wzorniczym i autorskim.

Kluczem do sukcesu jest stała kontrola całego procesu produkcyjnego oraz skupienie wszystkich elementów produkcji pod jednym dachem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl