Producenci

Ekologiczny poradnik księżycowy 2024 - Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Dostępność: brak towaru
Cena: 18,99 zł 18.99
ilość szt.
Producent: Wydawnictwo Gaj
Kod produktu: EPK2024

Opis produktu:

Ekologiczny poradnik księżycowy 2024

Ekologiczny poradnik księżycowy to rocznik biodynamiczny opracowany przez Zbigniewa Przybylaka, oparty na słowiańskiej wiedzy o oddziaływaniach rytmów księżyca. Wiedza ta znana i wykorzystywana była już w starożytności, stosowali ją wielcy myśliciele tacy jak św. Albert Wielki czy św. Hildegarda z Bingen (najsławniejsza zielarka i uzdrowicielka z XI wieku).

Poradnik opiera się na wiedzy i doświadczeniu; ma praktyczne zastosowanie przede wszystkim w pracach ogrodniczych. Współczesne badania kosmobiologów i ekologów potwierdzają silny wpływ Księżyca, przede wszystkim faz pełni i nowiu na pogodę, rozwój roślin, zwierząt, całej przyrody, a także zdrowie i samopoczucie człowieka. 

Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2024 zawiera:

  • dni najlepszych siewów, zbiorów i nasadzeń
  • najkorzystniejsze terminy prac w ogrodach, pasiekach, na polach, w stawach.
  • prognozy pogody na rok i każdy miesiąc, prognozy urodzajów,
  • receptury naturalnych preparatów ogrodniczych i kuracji zielarskich na różne schorzenia.
  • przysłowia, porady, listy od czytelników 

Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Magdalena Przybylak-Zdanowicz

Ekologiczny Poradnik Księżycowy ułatwia siewy, uprawę gleby, zbiory, ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca. Rośliny są zdrowe, rozwijają się harmonijnie, gdy prace uprawowe wykonuje się w zgodzie z odwiecznymi rytmami przyrody.

Poradnik księżycowy jest wydawany od roku 1993, od początku opracowywany przez Zbigniewa Przybylaka (1952-2012).

Dziś opracowuje go córka autora - Magdalena Przybylak-Zdanowicz - dziennikarka i współautorka poradników zielarskich, kosmetycznych i kulinarnych. Laureatka wyróżnienia w konkursie na najciekawszą publikację związaną z rolnictwem ekologicznym w 2009 roku. Od kilku lat wspólnie z mężem prowadzi certyfikowane gospodarstwo ekologiczne na Warmii.

Dlaczego warto stosować Ekologiczny Poradnik Księżycowy?

  • Gwarantuje wyższe plony - ułatwia siewy, uprawę gleby, zbiory, ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca.
  • Zapewnia zdrowie roślinom, zwierzętom - rozwijają się ona harmonijnie, gdy prace uprawowe, hodowlane wykonuje się w zgodzie z odwiecznymi rytmami przyrody.
  • Potwierdza go wielowiekowa tradycja - poradnik powstał głównie w oparciu o wielowiekową słowiańską i polską tradycję wykorzystywania w życiu, pracach ogrodniczych i gospodarskich oddziaływania rytmów Księżyca. Wiedza ta znana i wykorzystywana był już w starożytności. Także stosowali ja przed stuleciami tak wielcy myśliciele jak św. Albert Wielki, św. Hildegarda z Bingen, najsławniejsza zielarka i uzdrowicielka z XI wieku.
  • Porady z Ekologicznego Poradnika Księżycowego potwierdza nauka - współczesne badania kosmobiologów i ekologów potwierdzają silny wpływ Księżyca, przede wszystkim faz pełni i nowiu na pogodę, rozwój roślin, zwierząt, całej przyrody, a także zdrowie i samopoczucie człowieka.
  • Przyda się w każdym domu - zawiera liczne porady praktyczne możliwe do wykorzystania przez Panie domu, działkowców, ogrodników, rolników, wędkarzy, pszczelarzy, hobbystów, zwolenników upraw naturalnych, ekologicznego, bardziej zgodnego z naturą, stylu życia.

Dane techniczne:

Format A5 (zeszytowy)
Rok wydania 2023 / 2024
Oprawa miękka

Produkty powiązane:

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl