Produkty
Producenci

Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (0,5l)

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
Producent: Ost-Oya
Kod produktu: OST-OYA1

Opis produktu:

Olla nawadniająca Ost-Oya

Gliniana, samoprzepuszczalna oya (olla) do nawadniania roślin w większych donicach, skrzynkach na balkonie i na grządkach podwyższonych. Pojemnik zmieści 0,5 litra wody, zapewniając wilgotność w promieniu około 30 cm. Ollę zakopuje się w ziemi, korzenie roślin naturalnie kierują się w stronę pojemnika, oplatają go i stamtąd pobierają wodę.

Dlaczego korzystać z naczyń Ost-Oya?

  • Podlewanie z ollą jest proste i wygodne! Wystarczy dbać o to, by w naczyniu znajdowała się woda, rośliny pobiorą tyle, ile potrzebują, Ty nie stresujesz się doborem ilości wody. 
  • Olla jest oszczędna! Woda nie spływa po powierzchni i nie wyparowuje tak szybko, zamiast tego trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, w ilości takiej, jaka jest potrzebna. Ty oszczędzasz czas i pieniądze.
  • Olla jest zdrowa dla roślin! Oye ograniczają wahania wilgotności podłoża, nawadniają warstwę korzeniową, zapobiegają też przenoszeniu chorób czy pleśni (klasyczne "chlapanie" może je roznosić).
  • Olla jest ekologiczna! po pierwsze oszczędzasz wodę. Po drugie dbasz o roślinność w swoim otoczeniu. Po trzecie: olle są wykonane z naturalnej gliny, nigdy nie będą szkodliwym odpadem zanieczyszczającym środowisko.
  • Stosowanie olli ma długą tradycję. Olla najprawdopodobniej pochodzi z Afryki Północnej, ale archeologowie potwierdzają że od tysięcy lat stosowano ją również w Chinach, Indiach, Iranie i Ameryce Środkowej.

 

Jak stosować ollę Ost-Oya?

  1. Wykop dziurę w ziemi i zakop w niej naczynie. Otocz je przyjaznymi roślinami, aby wspomóc ich rozwój. Rośliny powinny zostać posadzone lub wysiane w promieniu zapewniającym zasięg nawilżenia gleby, który jest różny w zależności od wielkości Ost-Oya. Korzenie odruchowo będą rosnąć w kierunku źródła wody, dopóki nie znajdą naczynia.
  2. Za pomocą węża lub konewki napełnij naczynie wodą aż do samej szyjki. Co kilka dni sprawdzaj poziom wody i uzupełniaj naczynie. Twój ogród rośnie swobodnie przy znacznie mniejszej ilości zużywanej wody. Sugerujemy również dodatkowe nawadnianie twoich roślin przez pierwsze kilka tygodni (nieco dłużej, jeśli wysiewasz nasiona), aby korzenie mogły rosnąć, zanim odnajdą Ost-Oya. Po tym okresie, wystarczy już woda w samym naczyniu.
  3. Z czasem korzenie przyczepiają się do zewnętrznej części Ost-Oya i wydobywają wodę, gdy jej potrzebują. Pobierają tylko tyle ile wymaga ich bieżące zapotrzebowanie, dając Ci w efekcie piękny ogród przy mniejszej ilości zużywanej wody i nakładu pracy.

Uwaga! Zanim zaczną się przymrozki, ollę należy wyjąć z ziemi (woda w ściankach rozszerzy się po zamrożeniu i może rozsadzić naczynie), oczyścić i przechowywać w suchym miejscu. Aby zachować odpowiednią porowatość, dobrze jest również czyścić naczynie co jakiś czas, w trakcie użytkowania (delikatnie wyciągnij naczynie z ziemi, usuwając korzenie oraz brud wodą i sztywną szczotką, a wnętrze dobrze wypłucz, do czyszczenia możesz użyć octu w stosunku 1:10).

Olla nawadniająca Ost-Oya

Dane techniczne:

Miejsce produkcji Polska
Wysokość 14 cm
Średnica 9,5 cm
Pojemność 0,5 litra
Główny materiał glina
Wielkość narzędzia małe
Gwarancja 2 lata

Produkty powiązane:

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl