Producenci

Jak przejść z ogrodem na Ty? [CD] - Tomasz Szostak

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.
Kod produktu: ZOT11

Opis produktu:

Jak przejść z ogrodem na TY?

Podręcznik „Jak przejść z ogrodem na TY?” może zainteresować każdego, przyszłego czy obecnego posiadacza ogrodu. Pokazuje on drogę, jaką trzeba przejść od momentu pojawienia się pomysłu o zakupie działki, aż do szczęśliwego końca założenia ogrodu. A nawet jeszcze krok dalej, bo „wypuszcza Cię” z kilkoma cennymi wskazówkami „co dalej”.Bez względu na jakim etapie tej drogi jesteś, zawsze znajdzie się coś, co jest jeszcze przed Tobą. I to coś masz szansę zrobić poprawnie, oszczędzając sobie sporo nerwów, kłopotów i pieniędzy.

Możesz go czytać „od A do Z” jednym tchem, ale równie dobrze możesz zacząć w każdym dowolnym miejscu i bez problemu odnajdziesz się w interesującym Cię temacie. Zatem Podręcznik ten polecam absolutnie każdemu, kto ma cokolwiek wspólnego z działkami czy ogrodami. Ale w szczególności polecam zwrócić na niego uwagę:

  • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już kończy swoją inwestycję budowlaną. W każdym momencie jakim jest, znajdzie tu wiedzę, która pozwoli zaoszczędzić nerwów, problemów formalnych i może dać wymierne oszczędności finansowe,
  • Każdemu indywidualnemu inwestorowi – bez względu czy dopiero planuje, realizuje czy już zakupił swoją działkę. Zawsze są elementy, o których trzeba wiedzieć i które w określonym czasie mogą przynieść wymierne korzyści, Każdemu posiadaczowi ogrodu – ponieważ zawsze może zajść jakaś potrzeba zmiany czy wykonania dodatkowych elementów.
  • Każdemu posiadaczowi działki – nawet takiemu, który ją posiada, czy mieszka na niej już od wielu lat. Dlatego, że istnieje szereg elementów, choćby tylko związanych z użytkiem gruntowym czy powierzchnią, które w sposób realny wpływają na wysokość corocznych podatków. Zawsze warto się im przyjrzeć i zastanowić czy nie można czegoś „poprawić”.
  • Każdemu będącemu w konflikcie sąsiedzkim na tle granic – ponieważ istnieje szereg informacji, które mogą poprawić świadomość zaistniałej sytuacji. I co ważne, mogą pomóc w jej rozwiązaniu.
  • Podmiotom zajmującym się świadczeniem usług – w szczególności budowlanych, ale również związanych z wykonawstwem sieci uzbrojenia terenu, ogrodzeń itd., których wątek granic i praw własności, a także obsługi geodezyjnej również może dotyczyć.
  • Wykonawcom i projektantom terenów zieleni – którzy czasem, mimo ogromnej wiedzy z zakresu zieleni, mogą mieć pewne wątpliwości i niejasności w sprawie map, działek, granic, a nawet obsługi geodezyjnej, z którą również w swojej pracy mogą mieć styczność.

Ogólnie mówiąc wszystkim, którzy z działkami i ogrodami mają cokolwiek wspólnego. Dlatego, że mimo iż teoretycznie wszystko mają pod kontrolą, zawsze występują czynniki, o których mogą nie wiedzieć. I nawet jeśli nie dają odznak „życia”, to mogą odezwać się w najmniej odpowiednim momencie. Stąd też sama świadomość różnych sytuacji związanych z działkami, lokalizacją, sąsiedztwem, granicami, budową czy samym ogrodem, to już potężna pomoc i wielkie narzędzie w ręku, którego będzie można użyć w razie potrzeby.

Najważniejsze tematy książki:

1 Droga do własnego ogrodu. W krótkim wprowadzeniu dowiesz się, jaką drogę musisz pokonać, aby dojść do szczęśliwego finału, czyli ładnego, przemyślanego i poprawnie wykonanego ogrodu. Co ważne, wolnego od ukrytych „wad”, które mogą kryć się pod źle wybraną działką czy niedopilnowanymi sprawami formalnymi. Bez względu, czy jesteś dopiero na początku tej drogi, czyli szukasz idealnej działki, czy jesteś już w połowie, czyli budujesz dom i zastanawiasz się co dalej, czy masz już dom, a nawet ogród. jak przejść z ogrodem na ty

2 Działka. Wybór działki to nie tylko kwestia ceny. To także kwestia odpowiedniej lokalizacji, dostępności do mediów, drogi i innych szczegółów, które w konsekwencji mogą znacząco zwiększyć niskie koszty zakupu, a więc pozornie coś, co było zaletą, szybko może okazać się wadą. Działka to także elementy „ukryte”, jak sposób użytkowania, użytek gruntowy i powierzchnia, które często mogą również być obciążone określoną „wadą”. Z działką często wiąże się też pojęcie „podziału”, który również niesie za sobą określone skutki, ale również możliwości. I wreszcie działka to także mapa, która może znacznie pomóc w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. jak przejść z ogrodem na ty

3 Granica działki. Z kolei z działkami, nierozerwalnie wiążą się ich granice. A te potrafią skutecznie zepsuć humor niejednemu właścicielowi. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co to jest granica, co ją określa i na co zwrócić uwagę, aby nie wpakować się w działkę bez uregulowanych granic. Z kolei jak już taka sytuacja się zdarzy, albo tkwisz już może w takim wieloletnim problemie, warto dowiedzieć się, jak się z niego wyplątać. jak przejść z ogrodem na ty

4 Budowa domu. To nie jest tylko kwestia wyboru cegieł, dachówek, a na koniec mebli i firanek. Ale przede wszystkim powinien być to przemyślany proces, który powinien rozpocząć się już w momencie wyboru działki, analizy miejscowego planu zagospodarowania, następnie odpowiedniego projektu, a na świadomej adaptacji kończąc sprawy projektowe. Dalej powinna to być świadoma budowa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sprawy wysokościowe terenu i budynku, które pozostawione „samopas”, potrafią szybko skomplikować się przy próbie urządzania ogrodu. Co więcej, powinna to być również świadoma współpraca z geodetą, którego czynności powinny być w odpowiednim czasie, w odpowiedniej współpracy z wykonawcami, aby na koniec na Ciebie nie spadły wszelkie rozbieżności i niezgodności projektowe. Dowiesz się również co i kiedy ma ten geodeta dla Ciebie wykonać, a przede wszystkim za ile, abyś niepotrzebnie nie zapłacił za dużo. jak przejść z ogrodem na ty

5 Po budowie domu. Nie jest to jeszcze czas na sadzenie kwiatów, ale załatwienie kilku istotnych, formalnych spraw. Przede wszystkim właściwe posadowienie ogrodzenia, tak aby niepotrzebnie nie ująć sobie działki, albo niechcący nie postawić go u sąsiada. To także czas na dokonanie odbiorów i uzyskanie zgody na zamieszkanie. Dlatego mimo, że wydaje Ci się, że to już finisz i można lekko odpuścić, to jednak warto abyś zachował jeszcze należytą koncentrację. jak przejść z ogrodem na ty

6 Projekt ogrodu. To pojęcie magiczne, które wielu inwestorom kojarzy się prawie z lotem na księżyc. Tymczasem jest to coś, co absolutnie można wykonać samemu. Tym bardziej, że na sukces projektu, w znacznej mierze składa się przemyślenie funkcji, charakteru i oczekiwań względem przyszłego ogrodu. A nikt nie zrobi tego lepiej, niż Ty sam. Tym bardziej, że w Podręczniku znajdziesz gotowy zestaw pytań, który Ci w tym pomoże.

7 Prace przygotowawcze przed urządzeniem ogrodu. Mimo, że nawet jeśli teoretycznie będziesz już na tym etapie, do tego nawet z pomysłem i projektem w ręce, to jednak warto na moment zwolnić i zastanowić się nad kilkoma sprawami. Takimi, które po urządzeniu ogrodu nie będą możliwe już do wykonania, bez zniszczenia tego, co już będzie. Przede wszystkim nad wodami opadowymi, czy masz ten problem należycie rozwiązany? Ponadto nawadnianiem, oświetleniem, ale także, i to chyba najpoważniejsze, nad poziomem terenu oraz jego właściwą niwelacją. Przez wszystkie te pozornie skomplikowane sprawy, lekko i gładko przejdziesz spoglądając do Podręcznika. Ponadto dowiesz się jak samodzielnie możesz wynieść swój projekt w teren. Bo bez tego wszelkie wcześniejsze planowanie i projektowanie mijałoby się z celem.

8 Urządzenie ogrodu – prace ciężkie. W przystępnych, zdjęciowych reportażach, podpartych stosownymi wyjaśnieniami, dowiesz się, jak krok po kroku wykonać chodniki, obrzeża rabat, a przede wszystkim poradzić sobie z niwelacją i równaniem terenu. To typowe prace urządzeniowe, które najczęściej są największą trudnością i barierą do samodzielnego zagospodarowania ogrodu. Tymczasem przy odrobinie praktycznej wiedzy jesteś w stanie to samodzielnie wykonać, oszczędzając tym samym sporo środków, które możesz wykorzystać np. na dekorację ogrodu.

9 Urządzenie ogrodu – prace lekkie. I właśnie te dekoracje pozostaną na deser Twojej długiej drogi do własnego ogrodu. To sprawy lekkie, łatwe i przyjemne, niemniej równie istotne jak wszystkie wcześniejsze. Dlatego w tej części Podręcznika dowiesz się jak wykonać nasadzenia oraz założyć warzywnik i trawnik. Zobaczysz również czym wykładać rabaty, pokażę Ci wiele rodzajów ozdobnych kamieni, a także innych praktycznych rozwiązań.

10 Rozwiązania alternatywne. Podręcznik nie byłby kompletny, jeśli nie miałbyś możliwości zobaczyć szeregu rozwiązań i materiałów alternatywnych, które stosuje się w obecnych aranżacjach ogrodów. Dlatego z takimi się zapoznasz, a ponadto dostaniesz całą dawkę porad i inspiracji zdjęciowych z ogrodów i innych terenów, które śmiało można nazwać wzorami godnymi naśladowania.

11 Zakończenie i wnioski końcowe. Natomiast na absolutny koniec, spróbujemy wspólnie tą ogromną dawkę wiedzy podsumować oraz bezpiecznie wyprawić Cię w dalszą drogę użytkowania i utrzymania ogrodu. Dowiesz się również co zyskasz pracując samodzielnie w ogrodzie oraz na co musisz zwrócić uwagę, aby być dobrym ogrodnikiem i skutecznie zajmować się swoim ogrodem. Jak oszczędzać przy zakładaniu i utrzymaniu ogrodu oraz najważniejsze: będziesz miał możliwość uzyskać odpowiedź czy w Twoim przypadku opłaca się utrzymaniem ogrodu zajmować samemu, czy może zlecić to firmie.

Dane techniczne:

Format Płyta CD z plikami PDF
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl