Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście - Basiewicz, Krzych
Opis produktu:
Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście
Katarzyna Basiewicz, Dominika Krzych
Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście to książka, dzięki której zobaczysz swój balkon z zupełnie innej perspektywy.
Z radością przedstawiamy naszą pierwszą książkę. Po serii ebooków wydałyśmy piękną, drukowaną pozycję o miejskim ogrodnictwie. To lektura dla wszystkich początkujących miejskich ogrodniczek i ogrodników, ale także dla osób zainteresowanych zmianami, które zachodzą obecnie w polskich miastach.
Cudnie by było mieć piękny, duży dom z ogrodem. Do tego wygodny fotel, na którym rano można wypić kawę, napawając się zielenią ogrodu, a wieczorem odpocząć po dniu pracy. Wydaje Ci się, że trudno mieszkać w mieście i korzystać z jego dobrodziejstw, a równocześnie mieć ogród marzeń? To nieprawda, a „Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać warzywa w mieście” Ci to udowodni.
Dzięki tej książce nawet na niewielkim balkonie urządzisz sobie ogródek marzeń. Książka jest napisana lekko i nie jest przeładowana wiedzą. Informacji jest w niej dokładnie tyle, ile potrzebujesz, żeby zacząć tu i teraz. Do tego dobrałyśmy zdjęcia, które zwizualizują Ci radość z własnego miejskiego ogródka. Spróbuj uprawiać warzywa razem z nami: sięgnij po tę książkę i zacznij od razu, na własnym balkonie. A potem już tylko fotel, kawa, książka i spełnisz swoje marzenie!
Co na Ciebie czeka w książce?
Poniżej spis treści z informacjami, co znajdziesz w poszczególnych rozdziałach.
Rozdział 1 Miejskie ogrodnictwo
Dowiesz się z niego, czym jest miejskie ogrodnictwo, co to jest guerilla gardening oraz gdzie uprawiać, żeby zostać miejskim ogrodnikiem.
Rozdział 2. Czego będziesz potrzebować, czyli zero waste w miejskim ogródku
Tutaj piszemy o nasionach, ziemi, pojemnikach i innych niezbędnych rzeczach.
Rozdział 3 Od czego zacząć
Jak już wiesz, czego będziesz potrzebować, to najwyższy czas zacząć planować i w tym rozdziale podpowiadamy, jak się do tego zabrać i co wziąć pod uwagę.
Rozdział 4 Jak z nasiona wyhodować pomidora
Krok po kroku piszemy i pokazujemy (zdjęcia!) jak z nasionka uzyskać rozsadę, która pod koniec wakacji ucieszy Twoje oczy, podniebienie i nos kolorem, smakiem i aromatem pomidora. Jest tam też co nieco o instagramie i o tym, co ciekawego miejski ogrodnik może znaleźć w aptece.
Rozdział 5 Idealne warzywa dla miejskiego ogrodnika (nasz wybór)
Do wyboru do koloru:
– pewniaki (znamy, lubimy: uprawiaj!);
– eksperymenty (próbowałyśmy, są interesujące, ale ich uprawa może nieść ze sobą pewne wyzwania: warto spróbować);
– zioła (zioła kochamy z wzajemnością i wychodzimy z założenia, że wszędzie, gdzie nie da się uprawiać niczego innego, zapewne można uprawiać jakieś zioła).
Rozdział 6 Pielęgnacja roślin
Piszemy tutaj o permakulturze (która zmieniła nasze spojrzenie na ogrodnictwie), ściółkowaniu, podlewaniu. Z tego rozdziału dowiesz się też, co może w miejskim ogródku pójść nie tak i jak temu zapobiec.
Rozdział 7 Plony i przepisy
Nie chciałyśmy pisać książki jedynie z instrukcją, a potem z poleceniami jak się chronić przed szkodnikami, jak zabezpieczyć ogródek na zimą itd. Naszym celem było pokazanie, jak dużo przyjemności niesie ze sobą miejskie ogrodnictwo. Ten rozdział jest cały o takich przyjemnościach!
Rozdział 8 Zima w miejskim ogródku
Zima to czas wyciszenia i odpoczynku, ale wszyscy wiemy, że miejskie uprawy mogę przenieść się zimą na parapety.
Dane techniczne:
Format | 205 x 250mm |
Rok wydania | 2022 |
Ilość stron | 240 |
Oprawa | broszurowa ze skrzydełkami |