Chwastownik - opielacz do stokrotek, narzędzie do wyrywania mleczy

Chwastownik - opielacz do stokrotek, narzędzie do wyrywania mleczy

Chwastownik...

W Polsce nie jest to narzędzie zbyt popularne. Gdy jesteśmy na targach ogrodniczych, wiele osób pyta co to jest i do czego służy. Przyrząd przykuwa uwagę i budzi zdziwienie, zarówno u starszych i młodszych amatorów uprawy roślin, nawet wśród doświadczonych ogrodników.

W Polsce można go spotkać rzadko. Polscy producenci narzędzi ogrodniczych raczej go nie robią, podczas gdy na zachodzie właściwie każda firma ma swoją wersję takiego narzędzia do wyrywania chwastów.

Znają, używają i lubią go przede wszystkim ci, którzy zaopatrują się w zagraniczne, renomowane narzędzia ogrodnicze, albo czerpią wiedzę z zachodnich poradników ogrodniczych czy czasopism.

Opielacz do mleczy i stokrotek

Angielska nazwa tego oryginalnego narzędzia ogrodowego, to "daisy weeder", czyli opielacz do stokrotek lub "dandelion puller" czyli wyrywacz mleczy. Chwastownik pomaga pozbyć się pojedynczych niechcianych roślin (jak sama nazwa wskazuje: stokrotek lub mleczy) przede wszystkim na trawnikach - tam, gdzie trzeba wyrwać chwasty tak, aby nie naruszyć roślin sąsiednich.

Cechy charakterystyczne chwastownika:

  • dwuzębna końcówka (widelec)
  • wygięty pałąk (łuk) wzdłuż narzędzia lub przelotowy walec przytwierdzony pomiędzy rączką, a końcówką
Wyrywanie chwastów
Usuwanie chwastów
Pielenie

Sposób użycia

Narzędzie posiada dwuzębną końcówkę (widelec), którą łapie się nasadę łodygi lub korzeń rośliny. Półokrągłą część opieramy o ziemię, a rączkę dociskamy w dół. Stworzona w ten sposób dźwignia pozwala na łatwe poluzowanie korzenia i wyciągnięcie stokrotki, mlecza lub innej rośliny. Drugą ręką możemy przytrzymać liście lub łodygę, pomóc sobie przy wyciąganiu i położyć chwasta w wybranym miejscu.

Wyrywanie chwastów przy pomocy opielacza do stokrotek

Opielacze do stokrotek w sklepie uprawiaj.pl

U nas dostępne są dwie wersje tego narzędzia. Pierwszy wyrywacz mleczy (widoczny na zdjęciach powyżej) to miedziany chwastownik Tabit. Narzędzie produkowane jest w Austrii, kute ze stopu miedzi (brązu). Poza eleganckim wykonaniem i wygodą użycia, znaczenie ma tutaj przede wszystkim materiał. Stopy miedzi używane są do produkcji narzędzi ogrodniczych, ponieważ miedź wzbogaca glebę i nie zakłóca naturalnego pola elektromagnetycznego.

Opielacz wyrywacz mleczy i stokrotek

Zobacz wszystkie narzędzia miedziane

 

Drugi oferowany przez nas chwastownik to stalowy opielacz do stokrotek, produkowany przez holenderską rodzinną firmę Sneeboer & Zn. Narzędzia Sneeboer są kute ze stali nierdzewnej, wyrabiane z niewiarygodną precyzją i przywiązaniem do szczegółów. Te narzędzia ogrodowe są robione już od roku 1913, są wygodne i bardzo trwałe (hasło przewodnie mówi, że to narzędzia na całe życie i na kolejne pokolenia!). Sneeboer to klasyczne wzory, tradycyjny sposób produkcji i przede wszystkim jakość.

Holenderski opielacz do stokrotek 

Holenderski opielacz do stokrotek 

Zobacz wszystkie kute narzędzia ogrodnicze Sneeboer

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl