Produkty

Gliniane naczynia nawadniające Ost-Oya

Olle - naczynia do bezpośrediego nawadniania roślin

Samoprzepuszczające gliniane naczynia olla (olia, oya), to metoda naturalnego i oszczędnego nawadniania roślin uprawnych, stosowana od tysięcy lat. Dzisiaj, w dobie susz i konieczności rozważnego gospodarowania wodą, te neo-antyczne naczynia stają się potrzebne, jak nigdy wcześniej!

Olle Ost-Oya są produkowane w Polsce, w 100% z naturalnej gliny. Materiał jest porowaty, dzięki temu woda jest uwalniana do gleby, a właściwie bezpośrednio do korzeni roślin, które naturalnie kierują się w stronę naczynia i z czasem je oplatają. Oye zapewniają warstwie korzeniowej stałą wilgotność i dostarczają roślinom odpowiednią ilość wody (rośliny pobierają jej tyle, ile potrzebują).

W porównaniu do klasyczego podlewania na powierzchni, oya pozwala zaoszczędzić 50-70% wody, zmniejsza rysyko przenoszenia chorób i pleśni, ogranicza wahania wilgotności gleby, pozwala też na zmniejszenie częstotliwości podlewania, czyli oszczędza i czas, i środowisko, i pieniądze. 

Naczynia Ost-oya występują w trzech rozmiarach:

  • Olla o pojemności 0,5 litra zapewnia wilgotność w promieniu 30 cm, sprawdzi się w dużych donicach, w skrzynkach balkonowych i na grządkach podwyższonych.
  • Olla o pojemności 2,5 litra nawadnia w promieniu 45 cm, jest idealna do przydomowych ogrodów, rabat, kwietników i grządek warzywnych.
  • Duża olla zaprojektowana do intensywniejszych upraw na większą skalę zapewni wilgotność w promieniu 60 cm. Aktualnie trwają prace i testy, duża Ost-Oya będzie dostępna już niedługo.

Gliniane naczynia nawadniające Oya

Gliniane naczynia nawadniające Ost-Oya (Polska)

Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (0,5l)

Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (0,5l)
Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (0,5l)

Gliniana, samoprzepuszczalna olla do nawadniania roślin w większych donicach, skrzynkach na balkonie i na grządkach podwyższonych. Pojemnik zmieści 0,5 litra wody, zapewniając wilgotność w promieniu około 30 cm. Ollę zakopuje się w ziemi, korzenie roślin naturalnie kierują się w stronę pojemnika, oplatają go i stamtąd pobierają wodę.

brak towaru

Producent: Ost-Oya

Dostępność: brak towaru

Cena: 69,00 zł

Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (2,5l)

Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (2,5l)
Gliniana olla nawadniająca Ost-Oya (2,5l)

Gliniana, samoprzepuszczalna olla do nawadniania roślin w przydomowych ogródkach, grządkach warzywnych i rabatach kwiatowych. Pojemnik zmieści 2,5 litra wody, zapewniając wilgotność w promieniu około 45 cm. Ollę zakopuje się w ziemi, korzenie roślin naturalnie kierują się w stronę pojemnika, oplatają go i stamtąd pobierają wodę.

brak towaru

Producent: Ost-Oya

Dostępność: brak towaru

Cena: 89,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl