Na ratunek uprawom, czyli jak odstraszyć koty z ogrodu

Na ratunek uprawom, czyli jak odstraszyć koty

Na ratunek uprawom, czyli jak odstraszyć koty z ogrodu

Okazuje się, że koty potrafią stać się naprawdę niszczycielską siłą w stosunku do naszego ogrodu i znajdujących się w nim grządek. Są w stanie nie tylko zostawiać przykry zapach, ale również rozkopywać skrupulatnie przygotowane przez nas rabatki. Co gorsza, zdarza się, że przenoszą niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia choroby. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie odstraszyć koty.

 

Odpowiednie zapachy

Jak wiemy, koty posiadają niezwykle wrażliwy zmysł powonienia. Możemy to wykorzystać jako nasza tajną broń. Warto zacząć od wykorzystania dostępnego w każdym domu… octu. Wystarczy nasączyć parę niepotrzebnych szmatek wspomnianym octem i rozłożyć je w strategicznych punktach ogrodu. Które punkty są strategiczne? Z pewnością te, w których nasi czworonożni wrogowie najczęściej buszują. Warto rozłożyć je również obok grządek, bądź rabatek. W ten sposób może chociaż te część uda się ochronić. Jeżeli wypróbowaliśmy już octową metodę i nie odniosło to pożądanego skutku, możemy spróbować zastosować znany preparat W-40. Jego zapach też powinien zadziałać jako skuteczne odstraszenie kotów.

Powyższe metody można z pewnością zaliczyć do niskobudżetowych. Jeżeli nie przyniosą efektów, musimy przygotować się na wydatki. Na szczęście mowa jest o kwotach rzędu od piętnastu do maksymalnie stu złotych, przy czym najdroższe produkty dają prawie stuprocentową gwarancję pozbycia się problemu. Zasada działania takich specyfików podobna jak w przypadku użycia octu, z tym że mamy do czynienia najczęściej z granulatem. Krótko mówiąc – rozsypujemy produkt tam, gdzie uznamy za stosowne (ponownie, szukamy newralgicznych miejsc) i obserwujemy rozwój sytuacji. Według producentów, do naszego ogrodu nie powinny zbliżyć się ani koty, ani psy, ani krety.

 

Inne sposoby

Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani odstraszaniem kotów przy użyciu zapachów, pozostaje nam parę innych możliwości. Pierwsza z nich to ochlapanie nieproszonego gościa z zaskoczenia wodą. Jak wszyscy wiemy, koty nie przepadają za tego typu niespodziankami. Kilkukrotne potraktowanie intruza zimnym prysznicem może spowodować, że więcej się u nas nie pojawi.

Kolejną odpowiedzią na pytanie, jak odstraszyć koty, jest uprawa rośliny zwanej rutą zwyczajną. Koty zwyczajnie jej nie znoszą i z pewnością nie będą z własnej woli kręcić się w jej okolicy. Minusem tej metody jest to, że roślina ta może wywołać nieprzyjemną wysypkę na skórze dziecka. Stąd też, jeżeli na naszym ogrodzie bawią się dzieci, uprawa ruty zwyczajnej odpada.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl