Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Szukasz kwiatka, który będzie ładnie się prezentował? Marzysz o roślinie łatwej w pielęgnacji? Świetną propozycją dla ciebie może okazać się skrzydłokwiat. Ta roślina doniczkowe filtruje powietrze, dlatego powinna znaleźć się w każdym domu. Chcesz być bliżej natury? Zacznij od małych zmian. Kup kwiat i naucz się o niego dbać.

 

 

Skrzydłokwiat, piękna ozdoba w twoim domu

Liście o niezwykłym odcieniu zieleni i piękne białe kwiaty, tak właśnie wygląda skrzydłokwiat. To roślina, która stanie się ozdobą twojego domu. Znakomicie się prezentuje, a jednocześnie dba o jakość twojego powietrza. Jak pielęgnować skrzydłokwiat, by długo cieszył oko pięknym wyglądem?

 Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Znajdź odpowiednie miejsce

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Zacznij od wyboru miejsca, w którym postawisz roślinę. Skrzydłokwiat ma swoje wymagania, które muszą zostać spełnione, by kwiat pięknie rósł.

Wybierz miejsce w cieniu, tak żeby roślina nie była narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zapewnij kwiatu temperaturę pokojową i wysoką wilgotność powietrza.

 

Podlewanie i nawożenie – podstawy pielęgnacji

Regularne podlewanie i nawożenie to odpowiedź na to, jak pielęgnować skrzydłokwiat. Do podlewania najlepiej wykorzystaj deszczówkę. Nie masz do niej dostępu? Użyj przegotowanej, lekko ciepłej wody. Latem podlewaj kwiat 2-3 razy w tygodniu. Zimą ogranicz częstotliwość podlewania do 1-2 dni. Chcesz cieszyć się pięknymi liśćmi? Regularnie spryskuj je przegotowaną wodą. Kiedy skrzydłokwiat zakwitnie, należy zacząć go nawozić. Czynność tę należy wykonywać co ok. 2 tygodnie przez cały okres kwitnięcia. Nawóz nie może zawierać wapnia.

 

Nie zapomnij o przesadzaniu

Przesadzanie to kolejna rada jak pielęgnować skrzydłokwiat. Roślinę przesadza się wiosną, raz w roku. Wyjmij skrzydłokwiat z doniczki, korzenie oczyść z resztek starego podłoża. Jeżeli chcesz, to teraz masz okazję rozmnożyć kwiat. Na dnie doniczki umieść ziemię, włóż do niej kwiat i dosyp ziemię do właściwego poziomu.

Liście skrzydłokwiatu opadają? To oznaka niedoboru wody. W takiej sytuacji musisz natychmiast podlać swoją roślinę. Jeżeli kwiat nie jest zbyt przesuszony, powinien się w krótkim czasie zregenerować.

Liście bledną i żółtą? Przestaw roślinę w bardziej zacienione miejsce. Pamiętaj, że skrzydłokwiat nie lubi zbyt dużo światła.

Skrzydłokwiat to piękna roślina. Nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji. Pamiętaj, regularnym podlewaniu, nawożeniu i przesadzaniu. Zapewnij kwiatu optymalne warunki i ciesz się piękną rośliną, która zadba o dobrą jakość powietrza w twoim domu.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl