Kalendarze ogrodnicze

Kalendarz ogrodniczy to niezastąpione narzędzie dla wielu ogrodników. Roczniki dostępne w naszym sklepie to kalendarze biodynamiczne (kalendarze księżycowe). Kalendarze te wskazują, które dni są najodpowiedniejsze do wykonywania konkretnych prac ogrodniczych: siania, sadzenia, spulchniania, zbierania owoców itd.

Wpływ księżyca i planet na rośliny

Kalendarze biodynamiczne opierają się na obliczeniach astrologicznych, bazując na znanym od wieków wpływie ułożenia księżyca i innych ciał niebieskich, na życie na Ziemi. Wpływu tego można dopatrywać się w każdym aspekcie życie, zwłaszcza w życiu biologicznym, czyli też we wzroście roślin. Zgodnie doświadczeniem ekologicznych ogrodników biodynamicznych układ kosmiczny może sprawić, że rośliny posadzone (lub pielęgnowane) w danym dniu będą rosły pięknie i dawały dobre plony, albo wręcz odwrotnie.

Wybór kalendarzy dla ogrodników 

Autorzy prowadzą obliczenia w różny sposób i opierając się na różnych aspektach procesów astronomicznych, dlatego terminy siewu, sadzenia i czynności pielęgnacyjnych w różnych kalendarzach mogą się różnić. Kalendarze w sklepie uprawiaj.pl to chyba najpopularniejsze i najbardziej poważane pozycje - na ich wskazaniach opierają się zarówno polscy, jak i światowi rolnicy i ogrodnicy. Do wyboru proponujemy kalendarz "Dni Siewu" (według obliczeń Austriaczki - Marii Thun), oraz "Ekologiczny Poradnik Księżycowy" (stworzony przez polskiego autora Zbigniewa Przybylaka i kontynuowany przez jego rodzinę).

Kalendarze ogrodnicze

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl