Najpiękniejsze ogrody stworzyły ludzkie ręce. Poznaj inspirujące miejsca w Europie!

Najpiękniejsze ogrody stworzyły ludzkie ręce. Poznaj inspirujące miejsca w Europie!

Najpiękniejsze ogrody świata to umiejętnie zaaranżowana przestrzeń i misternie łączone ze sobą barwy i kształty. Praca jest wymagająca, a efekty - zachwycające. Ogrodnictwo przede wszystkim jest pasją - jako zawód, bez miłości do roślin, byłoby nie do zniesienia. Zanim przekonasz się, jakie narzędzia są niezbędne, by zaaranżować doskonałą przestrzeń, pozwól się zabrać w inspirującą podróż do Niderlandów i Wielkiej Brytanii.

 

Niderlandzki Keukenhof

Niderlandzkie ogrody Keukenhof znajdziesz niespełna 40 kilometrów od Amsterdamu. Zanim zdążysz je przywitać, zachwycą Cię doskonałym połączeniem miliona barw. Otwarte dla zwiedzających od połowy marca do połowy maja są największą na świecie, żywą i doskonale zaaranżowaną wystawą roślin cebulowych.

 Ogrody Keukenhof

Keukenhof w liczbach robi ogromne wrażenie!

Ogrody zajmują łączną powierzchnię 32ha. Wytężona praca 33 ogrodników pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu - siedem milionów kwiatów to coś więcej, niż starannie obsadzone klomby. Efekt doskonałej mozaiki, rozlewającej się pomiędzy drzewami ogrodu zachwyci każdego! Jeśli widziałeś niderlandzkie Keukenhof, warto tam wrócić - kompozycje każdego roku zmieniają swoje ułożenie, oferując oglądającym zupełnie nowe doznania estetyczne.

Rośliny sadzone są w taki sposób, by przez cały okres otwarcia ogrody były wypełnione kwitnącymi kwiatami. Stosuje się warstwową metodę sadzenia cebulek, najniżej umieszczając te, które kwitną najpóźniej. Pod cienką warstwą ziemi, jako pierwsza znajdą się krokusy - to właśnie one otwierają żywą, niepowtarzalną wystawę kwiatów.

 

Atrakcje Keukenhof - poczuj się jak w bajce!

Kwiatowa parada i rejs wśród pól tulipanów? Brzmi jak życzenie, które może być wypowiedziane tylko w bajce. Jeśli jednak masz ochotę przeżyć to na własnej skórze, w Keukenhof masz taką możliwość! Warto zaplanować wycieczkę wcześniej - czas oczekiwania na kolejne atrakcje może wynieść nawet kilka godzin!

 

RoyalBotanical Garden KEW - poznaj Królewskie Ogrody Botaniczne w KEW

Kiedy ogród zostanie zamknięty, warto odwiedzić kolejne zachwycające miejsca. Zanim wrócimy do Polski, zatrzymajmy się w Królewskich Ogrodach Botanicznych w KEW. Rozległy kompleks, obejmujący zarówno szklarnie, jak i otwarte ogrody znajdziesz w południowo-zachodnim Londynie. Jakie funkcje spełnia?

 

Gardens dla zwiedzających

Królewskie Ogrody Botaniczne nie bez powodu znajdują się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Największa na świecie kolekcja drzew i roślin orientalnych współistnieje z galerią sztuki, królewskim pałacem i orientalną pagodą. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających są szklarnie - każda z nich to odmienna rzeczywistość - inny klimat i strefa geograficzna. KEW Gardens to również doskonale zaprojektowane ogrody - skalny, różany, śródziemnomorski, bambusowy i japoński oraz arboretum, w dosłownym tłumaczeniu oznaczające obszar z drzewami. Ogród dendrologiczny tworzy 14 tysięcy drzew.

 Ogrody KEW

Gardens dla nauki

The RoyalBotanical Garden to także organizacja zarządzająca kompleksem szklarni i ogrodów i jednocześnie - placówka naukowa i edukacyjna o międzynarodowym znaczeniu. Prowadzone badania dotyczą bezpośrednio zagadnień z zakresu botaniki.

  

Wielkie efekty zapewniają małe narzędzia

Misternie zaprojektowane ogrody są efektem pracy ludzkich rąk. Otrzymanie zachwycających rezultatów nie byłoby jednak możliwe bez odpowiednich narzędzi. Zainspirowany pięknem odwiedzonych miejsc, pragniesz zadbać o własny ogród? Będziesz zaskoczony, jak klasyczne narzędzia mogą Ci pomóc!

 

Klasyka dobra na wszystko!

Także w ogrodnictwie. Siedem milionów kwiatów cebulkowych w Keukenhof posadził człowiek, wykorzystując klasyczny holenderski szpadelek do sadzenia Sneeboer. Manualne narzędzie ogrodnicze cechuje się niezwykle prostą konstrukcją i nie wymaga od Ciebie żadnych umiejętności! Zadbaj o kompleksowe wyposażenie ogrodowej komórki przed rozpoczynającym się sezonem i stwórz wielkie kompozycje, małymi narzędziami.

Keukenhof

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl