Ogród Gai - zostań wydawcą!

Ogród Gai - zostań wydawcą!

Ogród Gai - wkrótce po polsku!

 

Portal i wydawnictwo Permakultura.Edu.pl zapraszają wszystkich do pomocy we wspólnym wydaniu wyjątkowej książki "Ogród Gai" Toby'ego Hemenwaya. Książki, której po prostu nie może nie być na polskim rynku!

Permakultura.Edu posiada wykupioną licencję na wydanie polskiej wersji, aktualnie odbywa się profesjonalne tłumaczenie i redakcja. Zgodnie z planem książka ma się ukazać i trafić do rąk czytelników na początku przyszłego roku (styczeń/luty 2019), czyli przed kolejnym sezonem ogrodowym. Aby wziąć udział w wydaniu tego przydatnego źródła wiedzy, można wesprzeć wydawnictwo poprzez kupno książki w przedsprzedaży.

Ogród Gai Podręcznik Permakultury

Ogród Gai - Podręcznik do przydomowej permakultury

Kiedy wyszła po raz pierwszy w 2009 roku, książka "Gaia’s Garden" (Ogród Gai) pobudziła wyobraźnię amerykańskich ogrodników pokazując, jak w małej, przydomowej skali zrealizować główne przesłanie permakultury: praca z naturą a nie przeciw niej, co skutkuje piękniejszymi, bogatszymi i bardziej odpornymi ogrodami. Bardzo dobrze przyjęta w eko-ogrodniczym środowisku książka zaowocowała drugim poprawionym i pogłębionym wydaniem (będącym podstawą do polskiego tłumaczenia), w którym permakulturowe podejście zostało rozszerzone o kontekst przedmiejskich i miejskich potrzeb.

Wiele osób błędnie myśli, że ekologiczne ogrodnictwo, które obejmuje uprawę szerokiej gamy roślin użytkowych w tym jadalnych, może odbywać się tylko w dużej skali gospodarstwa. Jak pokazuje Toby Hemenway, stworzenie “przydomowego ekosystemu” nie jest trudne, zaś budowa ogrodowej społeczności kooperujących roślin i zwierząt może być ciekawą i niebanalną zabawą, zwłaszcza pod względem: podtrzymywania żyzności oraz budowy gleby, przechwytywania i gospodarowania wodą w terenie, tworzenia siedlisk dla pożytecznych owadów, ptaków i zwierząt, oraz leśnego ogrodu sezonowych owoców, orzechów i innych jagód.

Poprawione i zaktualizowane drugie wydanie zawiera dodatkowy rozdział dotyczący permakultury miejskiej, pomyślany specjalnie o ludziach w miastach i na przedmieściach, gdzie dysponujemy zazwyczaj ograniczoną przestrzenią. Niezależnie od rozmiarów podwórka czy ogrodu, stosując podstawowe zasady permakultury wyłożone w książce, możesz podnieść bioróżnorodność, czyniąc ekosystem ogrodu bardziej naturalnym, wydajniejszym i piękniejszym. Co najważniejsze, zaproponowany przez Tobyego permakulturowy ogród ma tę zaletę nad innym, że domaga się mniejszego wysiłku i nakładu pracy przy jego utrzymaniu w zdrowiu i urodzie.

DANE AMERYKAŃSKIEGO ORYGINAŁU (DRUGIEGO WYDANIA):

  • 328 stron, w tym kolorowe zdjęcia i ilustracje.
  • Rozmiar: 20 x 25 cm.
  • Wydawca: Chelsea Green Publishing

Toby Hemenway 

Autor: Toby Hemenway

Toby Hemenway był autorem pierwszej ważnej książki poświęconej permakulturze w Ameryce Północnej "Gaia’s Garden: A Guide to Home-Scale Permaculture", jak również "The Permaculture City".

Po uzyskaniu dyplomu z biologii od Tufts University, Toby przez wiele lat pracował jako badacz w dziedzinie genetyki i immunologii, najpierw w laboratoriach akademickich na Harvardzie i na University of Washington w Seattle, a następnie w Immunex, dużej firmie zajmującej się biotechnologią medyczną. Mniej więcej w tym czasie, niezadowolony z kierunku w jakim podąża biotechnologia, odkrył permakulturę, podejście projektowe oparte na zasadach etycznych, które tworzy zrównoważone krajobrazy, siedliska i miejsca pracy. To był przełomowy moment w jego karierze, odtąd Toby i jego żona poświęcili się budując permakulturę wiejską w południowym Oregonie.

W latach 1999–2004 Toby był redaktorem naczelnym Permaculture Activist - czasopisma poświęconego ekologicznym projektom i zrównoważonemu rozwojowi. Uczył permakultury, konsultował i wykładał na temat ekologicznego designu w całym kraju, a jego teksty pojawiły się w czasopismach takich jak Whole Earth Review, Natural Home i Kitchen Gardener. Toby zmarł w 2016 roku.

Strona Toby Hemenwaya: http://tobyhemenway.com/

 Oggród Gai

Pierwszy projekt okładki książki

 

Przedsprzedaż "Ogrodu Gai”

Kupując książkę w przedsprzedaży pomagasz ją wydać! Permakultura.edu.pl proponuje dwie opcje cenowe:

  • Cena ze wsparciem wydania: 120 zł dla osób, które kupią książkę do 9 grudnia 2018, ich nazwiska zostaną wydrukowane na stronie pamiątkowej zaraz po tytułowej, w zacnym gronie Ogrodniczek i Ogrodników Gai, w “trwalszej niż ze spiżu” podzięce i gratyfikacji za wsparcie wydania książki.
  • Cena podstawowa: 80 zł (kupujący nie wchodzą do grupy wspierającej publikację, ich nazwiska nie trafią na pamiątkową stronę). Zachęcamy do pierwszej opcji wspierającej — okazja, by znaleźć się w “Ogrodzie Gai” wśród innych darczyńców już się nie powtórzy! 

Pliki (2)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl