Producenci

Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi

Dostępność: brak towaru
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.
Kod produktu: 3000

Opis produktu:

Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi - Monika Podsiadła, Andrzej Młynarczyk

Pierwsza polska książka o permakulturze - owoc wieloletnich doświadczeń, zbieranych podczas prowadzenia permakulturowego ogrodu, kreowania permakulturowego siedliska i licznych podróży po europejskich ekowioskach.

Ogrody Permakultury to książka o... "Ogrody Permakultury" to przede wszystkim opis idei permakultury - etycznych założeń tego alternatywnego sposobu życia, uprawiania roślin i budowania społeczności. Książka zawiera wiele opisów kultywacji ziemi, praktyczną wiedzę na temat ogrodnictwa, biologii, wykorzystania odnawialnych źródeł energii i relacji z roślinami w ogrodzie. Nie to jest jednak najważniejsze - ważniejsza jest zmiana sposobu myślenia i kontaktu ze środowiskiem i innymi. Działania zewnętrzne są bowiem odbiciem stanu umysłu - techniczne zmiany przyniosą skutek tylko wtedy, gdy umysły i serca zwrócą się w kierunku współpracy: porozumienia i współistnienia, zamiast eksploatacji i konkurencji.

Co o książce mówią sami autorzy? "Nasza książka zwiera wiele przemyśleń na ten temat, a także bezpośrednich intuicji, którymi chcemy się podzielić z innymi ludźmi. Jej treść praktyczna może również doskonale służyć jako poradnik permakultury odnoszący się do bezpośrednich działań w ogrodzie i efektywnej opieki nad wszelkiego rodzaju uprawami. Zmiana stosunku do Natury, cywilizacyjnego paradygmatu, przejścia od konsumpcjonizmu do zrównoważonej samowystarczalności jest nieunikniona. Jeżeli będziemy kontynuować dotychczasowy kierunek zachłannej eksploatacji zasobów Ziemi, wkrótce okaże się ona Planetą nie nadającą się do zamieszkania. W tak krótkim czasie, my ludzie potrafiliśmy zniszczyć tak wiele gatunków roślin i zwierząt, i zanieczyścić swoje środowisko."

Monika Podsiadła i Andrzej Młynarczyk - autorzy książki - wierzą, że jeszcze nie jest za późno, wciąż jest jeszcze czas na naprawę błędów. Każdy z nas musi wykonać swój ruch, zmiana może dokonać się jedynie poprzez każdego z osobna, im więcej osób zaangażuje się w odnowę, tym lepsze i szybsze będą rezultaty. Książka "Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi" to swego rodzaju optymistyczny manifest i jednocześnie apel do sumień i serc ludzi, którzy dostrzegli głęboki cywilizacyjny kryzys i swoją czynną postawą próbują zmienić swoje życie i życie osób im bliskich. Chcesz zobaczyć, jak permakultura działa w praktyce? Koniecznie odwiedź permakulturowe siedlisko Moniki i Andrzeja! Więcej informacji znajdziesz na ich stronie www.permakultura.com.pl.

Monika Podsiadła i Andrzej Młynarczyk mieszkają w małej wiosce pod Lublinem, gdzie od 20 lat prowadzą permakulturowe gospodarstwo - ich "Ogrody Permakultury". Propagują idee permakultury, samowystarczalność, zdrowy styl życia, wegetarianizm i etyczny stosunek do natury, ludzi i zwierząt. Na przykładzie własnego siedliska pokazują metody taniego budownictwa ze zdrowych materiałów i wykorzystywania alternatywnych, odnawialnych źródeł energii. Organizują różnorodne warsztaty i spotkania, piszą własne artykuły i tłumaczą teksty obcojęzyczne. Promują różnorodność idei światopoglądowych, współpracę i kooperację, zamiast współzawodnictwa i konkurencji.

Monika Podsiadła - animator permakultury i dyplomowany pedagog. Doświadczona ogrodniczka z szeroką wiedzą o ekologicznych uprawach i sadownictwie. Zainteresowana alternatywną medycyną i kosmetyką, prowadzi swoje praktyczne, niezależne badania nad własnościami użytkowymi wybranych roślin. Z wielką radością dzieli się swoim doświadczeniem: prowadzi warsztaty i kursy edukacyjne poświęcone ekologii i biologicznym uprawom roślin, wspiera osoby chcące osiedlić się na wsi i żyć bliżej natury.

Andrzej Młynarczyk - z wykształcenia projektant, zainteresowany alternatywnymi rozwiązaniami dla ekowiosek, zarówno tymi dotyczącymi życia społecznego, jak i infrastruktury pomagającej osiągać samowystarczalność, wspierającej ochronę środowiska i wykorzystanie energii odnawialnych. Wiedzę i doświadczenie zdobywał podróżując po ekoosadach w całej Europie, prowadząc wraz z Moniką permakulturowe siedlisko, jak również doradzając i wspierając twórców innych alternatywnych wiosek i społeczności.

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Permakultura, czyli Pełna Kultura
 3. Kultura i Natura
 4. Inne spojrzenie na ogród
 5. Żyjący ogród
 6. Dotknąć ziemi
 7. Planowanie ogrodu
 8. Zakładanie ogrodu
 9. Prace w ogrodzie
 10. Ogród w zgodzie z Naturą
 11. Instalacje permakulturowe
 12. Forest garden
 13. Zdrowy ogród
 14. Kalendarz ogrodnika
 15. Rośliny szczególne
 16. Ogrody Permakultury – inspiracje
 17. Literatura 

Dane techniczne:

Format 21 x 25 cm
Rok wydania 2015
Ilość stron 259
Oprawa miękka

Produkty powiązane:

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl