Spork - Innowacyjne narzędzie o wielu możliwościach

Spork - Innowacyjne narzędzie o wielu możliwościach

Skarb ogrodnika

Ktoś, kto kiedykolwiek pracował przy użyciu Sporka, nie będzie chciał go zostawić, bo to prawdziwy skarb dla każdego ogrodnika. To jedno narzędzie, łączy w sobie cechy kilku narzędzi.

Szpadel ażurowy to wygodne narzędzie do kopania i przekopywania, sadzenia i przesadzania, a także spulchniania gleby, przycinania krawędzi i wertykulacji trawnika.

Spork jest uniwersalny, może być stosowany na wszystkich rodzajach gleby i dlatego doceniają go przede wszystkim profesjonalni ogrodnicy.

 Szpadel Spork

Szpadel + widły = Spork

Prosta ale rewolucyjna kombinacja szpadla i wideł została zaprojektowana w roku 1992 przez Roberta Todda z Oksfordu, który postanowił połączyć cechy najbardziej przydatnych narzędzi ogrodniczych. W taki sam sposób powstała nazwa: "spork" to połączenie angielskich nazw szpadla (spade) i wideł (fork).

Kluczową cechą wyróżniającą Spork jest zygzakowate ostrze, kute ręcznie ze stali borowej. Jest to metal bardzo twardy i odporny na ścieranie (choć nadal odpowiednio elastyczny), stosowany również w wymagającym przemyśle samochodowym.

Niemiecki szpadel ogrodniczy

Krawędź jest niezwykle ostra i wytrzymała, zapewnia wyjątkowo łatwe przebijanie twardego podłoża i ścinanie uporczywych korzeni. Podłużne otwory w głowicy zmniejszają wagę narzędzia, ułatwiają penetrację gruntu i pozwalają na lepsze spulchnienie lub przesianie gleby.

Innowacyjne narzędzie ogrodowe

Różne warianty do wielu potrzeb 

Szpadel ażurowy spork jest narzędziem uniwersalnym ale w zależności od specyficznych potrzeb można wybrać spośród kilku wariantów o różnej wielkości lub długości trzonka:

Długi szpadel Spork

Długi szpadel ażurowy Spork

Krótki szpadel Spork

Krótki szpadel ażurowy Spork

Mały szpadelek ogrodniczy Spork

Mały szpadelek ażurowy Spork

 

Narzędzia ogrodnicze Krumpholz Werkzeuge

Krumpholz to jedna z najstarszych rodzinnych kuźni w Europie - zakład z ponad 200-letnią tradycją dostarcza szeroką gamę narzędzi ogrodniczych i leśnych już od roku 1799. To już ósme pokolenie trudni się tą wymagającą profesją. Narzędzia ogrodowe wyrabiają doświadczeni, niemieccy kowale, największą wagę przykładając zawsze do najwyższej jakości i trwałości. Oprócz narzędzi ogrodowych wytwarzają także narzędzia leśne i budowlane, w tym siekiery i łomy - mają doświadczenie w produkcji przedmiotów naprawdę wytrzymałych.

Krumpholz Werkzeuge produkuje narzędzia z hartowanych stali narzędziowych najlepszych gatunków. Stop jest dobierany tak, aby uzyskać jak najlepsze parametry, a każda sztuka jest indywidualnie kontrolowana, dlatego części metalowe objęte są dożywotnią gwarancją! To narzędzia tworzone od pokoleń i na pokolenia. Przy użyciu Twoich narzędzi, ogród będą uprawiać Twoje dzieci i wnuki!

Produkcja narzędzi ogrodowych

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl