Sposoby na ślimaki w ogrodzie – skuteczne zwalczanie szkodników

Sposoby na ślimaki w ogrodzie – skuteczne zwalczanie szkodników

Ogrodowy ekosystem stanowi ogromne siedlisko wszelkiego rodzaju szkodników, które mogą być istną zmorą dla ogrodników. Dużym problemem są m.in. ślimaki. Na ich atak podatne są niemalże każde rośliny. Te niepozorne mięczaki bardzo często niweczą trud włożony w pielęgnację ogródka bądź zwyczajnie utrudniają skuteczną uprawę, wyrządzając wiele szkód. Walka z nimi nie musi być jednak uporczywa, jeśli zapoznasz się z poniższymi sposobami na ślimaki w ogrodzie.

 

Miedziane pierścienie – skuteczny i etyczny sposób na ślimaki w ogrodzie

Skuteczną bronią w walce ze ślimakami jest miedź. Doskonale sprawdzą się zatem miedziane pierścienie Slug Rings do ochrony upraw. Będą one idealnym sposobem na ślimaki w ogrodzie. Aby je nabyć, wystarczy, że zajrzysz do naszego sklepu! Znajdziesz w nim krążki o dwóch średnicach: 10 cm i 17 cm. Ich uniwersalność i prostota w obsłudze sprawia, że pierścienie można swobodnie ze sobą łączyć. Dzięki temu ochroną zostaną objęte rośliny o większych rozmiarach. Co ważne, ich stosowanie jest niezwykle etyczne. Odseparowane od sadzonek mięczaki nie są w żaden sposób okaleczane przez miedzianą barierę. Ponadto pierwiastek korzystnie wpływa na samą roślinę, wspomagając jej rozwój i budowę tkanek. Narzędzie może być stosowane wielokrotnie, więc sprawdzi się w każdym sezonie.

 

miedziane pierścienie na ślimaki

 

Stosowanie krążków w walce ze ślimakami w ogrodzie

Jak używać pierścieni Slug Rings? Bardzo łatwo! Wystarczy wbić je do ziemi, a roślina musi znaleźć się w ich obrębach. Musisz upewnić się, że wszelkie pozostałości – na przykład stare liście – nie przylegają do ziemi od wewnętrznej części narzędzia. Wówczas ślimaki nie będą miały dostępu do ich wnętrza. Sprawdź, czy przed wciśnięciem pierścienia w podłoże nie blokujesz rośliny wraz ze szkodnikiem. W razie potrzeby połącz ze sobą dwa krążki, jeśli chcesz stworzyć większą osłonę.

Co ciekawe, użytkownicy miedzianych narzędzi ogrodniczych również zauważają spadek szkód wyrządzanych przez ślimaki.

 

Mączka bazaltowa – doskonały sposób na ślimaki w ogrodzie

Doskonałą alternatywą w obronie Twoich roślin będzie użycie mączki bazaltowej. To naturalny nawóz znajdujący zastosowanie w przypadku niemalże każdej uprawy. Oprócz tego, że dostarcza roślinom niezbędnych mikroskładników i zwiększa ich odporność przed chorobami, sprawdza się także w eliminowaniu niechcianych stworzeń. Jak ją zastosować? Wystarczy stworzyć zaporę, obsypując grządkę dookoła. Zawarta w mączce miedź skutecznie odstraszy ślimaki. Warto zwrócić uwagę na mączki skalne znajdujące się w naszej ofercie.

 

Domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie

Domowe metody sprawdzają się idealnie w odpędzaniu, a także likwidacji kłopotliwych i uciążliwych istot. I wcale nie trzeba silić się na szczególną kreatywność. Dobrym sposobem może być wykorzystanie kofeiny. Kawa skutecznie je odstrasza. Warto zatem spryskać rośliny kofeinowym wywarem, co jednocześnie będzie dla nich niezwykle korzystne. Kawowe fusy są bowiem doskonałym nawozem. Przed tworzeniem odstraszających pułapek zadbaj jednak o kilka podstawowych rzeczy. Takich jak zwyczajne uprzątniecie ogródka i usunięcie elementów stanowiących dla ślimaków naturalne schronienia – wilgotne deski, materiały budowlane, kamienie. Utrzymywanie porządku w ogrodzie to niezbędny element.

Niezwykle skuteczne może okazać się pozostawienie na zimę stert liści i gałęzi. Dlaczego? Stworzysz wówczas dobre warunki dla jeży, które będą mogły przezimować w ogrodzie. A jak wiadomo, ślimaki są przez nie zjadane. W taki właśnie sposób uzyskasz niezwykle wartościowych sprzymierzeńców do walki ze szkodnikami, niszczącymi Twoje uprawy.

 

Niepożądane przez ślimaki rośliny skutecznym sposobem na ich zwalczanie

Warzywa czy chwasty – dla ślimaków nie ma to znaczenia i pożrą niemalże wszystko, co znajduje się w ogrodzie. Są jednak pewne wyjątki. Mowa o tymianku, majeranku, czosnku czy cebuli. Czasami wystarczy ich zapach, aby skutecznie odstraszyć szkodniki. Miej zatem na uwadze, aby zadbać o siew odpowiednich roślin, które pomogą je odpędzić.

 

Sposoby na ślimaki w ogrodzie – stanowcze „nie” dla chemicznych trucizn! Zastosuj naturalną metodykę

W walce ze ślimakami sprawdzą się odpowiednie środki chemiczne. Oczywiście wpływają one negatywnie na środowisko. Dlatego też odradzamy użycie wszelkiej chemii. Za szczególnie szkodliwe uchodzą preparaty w postaci niebieskich granulek. Ich zastosowanie stanowi zagrożenie życia i zdrowia również dla Twoich domowych pupili oraz innych zwierząt, np. jeży. A jak już wiesz, kolczaste ssaki także pomagają w zwalczaniu ślimaków. 

Do odpędzania mięczaków wystarczą naturalne sposoby. Z reguły związane z podstawowymi czynnościami porządkowymi w Twoim ogrodzie. Należy zadbać, aby resztki roślin oraz liści były usuwane. Pamiętaj również o regularnym koszeniu. Natomiast stałe grabienie sprawi, że jaja ślimaków zostaną odsłonięte i będą podatne na wyschnięcie poprzez promienie słoneczne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 350,00 zł.
Kategorie
Producenci
Newsletter od uprawiaj.pl
Podaj swój adres e-mail i pozostańmy w kontakcie!
Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z opisami produktów, nowościami i innymi ważnymi dla nas sprawami. W każdej chwili możesz się wypisać.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl